10 najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących graczy bukmacherskich

Każdemu graczowi zdarzają się błędy, czasem mniejsze czasem większe. Co warto wiedzieć zatem przed zaczęciem obstawiania? Na co trzeba uważać i czego unikać ? Dowiecie się tego w tym artykule.

10. Pewniaczki.

Jednym z największych błędów początkujących graczy jest granie „pewniaczków” często po bardzo niskich kursach typu 1.2 – 1.4. Jest to jeden z podstawowych i bardzo częstych błędów wielu graczy, a jakie jest duże zaskoczenie, jeśli taki tym nie wejdzie. W sporcie nie ma pewniaków, nawet najlepszym zdarza się gorszy dzień.

Jeśli postawimy np. 1000 zł na zdarzenie z kursem 1.4, to nasza wygrana po odjęciu podatku wyniesie zaledwie 232, to sporo, ale czy opłaca nam się ryzykować aż 1000 zł dla takiego zysku ? To już każdy musi ustalić sobie sam. Według nas lepiej rozdzielić kwotę 1000 zł na 10 kuponów po 100 zł każdy o granie kuponów SOLO, czyli kuponów, w którym jest tylko jedno zdarzenie, z kursami ponad 2. Grając tym sposobem, ryzykujemy tylko 100 zł, a możemy wygrać 100% naszego kapitału.

9. Granie taśmami.

Wiele osób zaczyna swoją przygodę z obstawianiem, grają długie taśmy w naziemnych punktach bukmacherskich. Często po kilkanaście zdarzeń na jednym kuponie z kursem paręset.

To dobry sposób na podniesienie kursu i potencjalnej wygranej przy jednoczesnym utrzymaniu niskiej stawki, lecz czy skuteczny. Wizja sukcesu przy niskich kosztach działa na wyobraźnie. Nie przekonuje nawet bardzo mały procent szans na powodzenie takiego zakładu. Pamiętaj, im więcej zdarzeń na Twoim kuponie to większa szansa, że ten kupon po prostu nie siądzie. Oczywiście zdarzają się i takie wygrane, lecz często takie granie to po prostu lotto. Każde dodatkowe zdarzenie obniża szansę, na wygraną o około 6-9%.

8. Chciwość.
Gracz rozpoczynający swoją przygodę z bukmacherką kuszony jest przez wizję szybkiego i łatwego zarobku. Często są to niedzielni fani piłki nożnej lub innej dyscypliny sportowe, lecz oglądają mecze tylko swojej ulubionej drużyny/zawodnika. Często stawiają kupony, nie znając dobrze innych drużyn, a to duży błąd. Na bukmacherce da się zarobić, lecz do tego potrzebny jest wolny czas i obserwacja.

7. Granie ulubieńców.

Fani mają tendencję do przeceniania możliwości drużyny, którą wspierają. Pamiętaj, że lojalność i wiara sprawiają, że miłośnicy drużyny uważają, że zespół pokona każdego, a w bukmacherce jest to wielki błąd. Pamiętaj o tym, aby unikać grania na swoich ulubieńców, którym kibicujesz od lat, bez wcześniejszej analizy, bo dobra forma kiedyś się kończy.

6. Brak wiedzy i przygotowania.
Kolejną istotną sprawą, którą jest pomijana przez osoby początkujące to wiedza o danej dyscyplinie oraz śledzenie istotnych informacji na temat danych drużyn. Istotne role to morale drużyny, kontuzje, sytuacja kadrowa czy transfery. Pamiętaj także, aby sprawdzić wcześniejsze bezpośrednie pojedynki na danym stadionie, kluczowe okazać się może czasami własne boisko.

Pamiętaj także, aby zapoznać się z podstawowymi pojęciami bukmacherskimi takimi jak handicap, under/overDNB, i innych tego typu rodzajów zakładów. Pamiętaj, aby odpowiednio dobierać stawki do poszczególnych typów, aby Twój zysk był jak największy.

5. Emocje.Pamiętaj, że nie ma nigdy 100% pewności, że twój typ wejdzie, chyba że to ustawka. Jeśli przegrałeś, to zaakceptuj to. Nie graj na siłę, aby się odegrać, ponieważ może prowadzić to do uzależnienia. To najkrótsza i najprostsza droga do bankructwa. Gra pod wpływem emocji nie przynosi niczego pozytywnego. Włącz racjonalne myślenie !

4. Brak planu na dalszą grę.Brak planu i odpowiedniej strategii to poważny problem każdego gracza. Krótkoterminowe myślenie o zakładach bukmacherskich nie da oczekiwanych efektów. Pamiętaj, aby już na początku ustalić swoje cele i system gry, jaki zamierzasz grać. Jeśli chcesz zmienić swoją strategię, to dobrze się nad tym zastanów, nawet przy dobrej strategi liczą się małe zyski.

3. Strzelanie.

Jedna z najgorszych strategi, jaką można podjąć, granie bez zastanowienia i przemyślenia. Granie przypadkowych zdarzeń tylko po analizie kursów zazwyczaj kończy się niepowodzeniem. Odpuść sobie także sporty wirtualne, gdyż jest to granie na chybił trafił. Raz wygrasz, a następnym razem przegrasz cały swój budżet.

2. Porywczość.

Świeży gracz powinien na początku spróbować swoich sił w typowaniu bez pieniędzy. Można stworzyć arkusz kalkulacyjny do analizowania poszczególnych zdarzenia. Śledzenie swoich postępów pokażą, w jakim miejscu się znajdujesz. Nie wskakuj od razu na głęboką wodę i graj ostrożnie.

1. Granie medialnych meczów.Wiele osób zajmujących się profesjonalne betowaniem odpuszcza sobie granie medialnych meczów, gdzie wokół meczu jest spory szum medialny. W takich sytuacyjnych drużyny podchodzą inaczej do tych spotkań, co często wszystkich zaskakuje. Uważaj, grając puchary, drużyny, które mają zapewniony już awans, często odpuszczają sobie mecze o pietruszkę i dają pograć rezerwowym graczom.