Kiedyś masz w planach zostanie zawodowym typerem? Jeśli tak, to warto dowiedzieć się, jak postępują fachowcy od świata bukmacherki. Co grają? W jaki sposób selekcjonują typy? Dlaczego dobry ekspert nigdy nie może spoczywać na laurach? O tych i kilku innych kwestiach napisaliśmy w poniższym poradniku.

O czym pamiętać podczas zaawansowanego typowania?

Warto grać valuebety

Jeśli chcesz, by Twoje typy dnia przynosiły Ci regularne zyski, to musisz koniecznie zaznajomić się z tym tematem. Dla fachowców to zaś chleb powszedni. Każde zdarzenie jest przez nich bardzo starannie selekcjonowane. W ogóle warto wyjaśnić, że fachowcy od bukmacherki typują przede wszystkim jedno, góra dwa wydarzenia na kuponie. Chodzi o to, żeby jak najbardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo ewentualnej przegranej. A przy singlach lub dublach jest to możliwe. Każdy typ jest oceniany pod wieloma względami. Eksperci często typują tak zwane valuebety.

Jeśli po dokładnej ocenie wychodzi, że opłaca się zagrać konkretne wydarzenie (biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo wejścia, jak i kurs), to kupon jest puszczany. Fachowcy starają się znaleźć w ofercie takie opcje, które są według nich nie do końca dobrze oszacowane przez oddsmakerów. Jak to wygląda w praktyce? Jeśli ekspert uważa, że gospodarze powinni spokojnie wygrać ze swoimi rywalami i ocenia kurs wynoszący np. 2,20 za zbyt wysoki, to gra taki właśnie zakład. Dla niego to bowiem valuebet.

Wiedza powinna być systematycznie poszerzana

Jeśli kiedyś chcesz być zaawansowanym typerem, to musisz nastawić się na ciężką pracę. Nikt nie da Ci regularnych wygranych w podmiotach hazardowych za darmo. Jak zależy Ci na tym, by Twoje typy dnia wchodziły z dużą częstotliwością, to musisz przede wszystkim stać się ekspertem od danej dziedziny. Dlatego właśnie zawodowcy wybierają jeden sport (albo konkretne rozgrywki, jak chociażby Premier League itp.) i skupiają się tylko na tym aspekcie. Następnie regularnie poszerzają umiejętności odnoszące się do danego zagadnienia. Nie można w tym dziale spoczywać na laurach.

Wszak wszystko bardzo dynamicznie się rozwija. Np. w piłce nożnej zmieniają się trenerzy, zawodnicy, sponsorzy itp. Jeszcze niedawno np. Newcastle United walczyło tylko o spokojne miejsce w środku tabeli. Teraz po wejściu nowych inwestorów Sroki mogą liczyć się w grze o dużo wyższe cele. A w czasie zaawansowanego typowania ważne jest to, aby posiadać bardzo dużo informacji. Im ich więcej, tym masz większe szanse na zanotowanie dobrego wyniku finansowego.

Nie można zrażać się do bukmacherki przez jeden gorszy miesiąc…

Zawodowcy żyją tylko i wyłącznie z bukmacherki. Nie mają stałej pensji wypłacanej raz w ciągu miesiąca, jak zdecydowana większość Polaków. Eksperci nie zrażają się, jeśli np. w styczniu byli pod kreską. Każdy specjalista musi mieć gameplan i się go trzymać. Ogólnie w trakcie zawodowej gry nie można ulegać rozmaitym emocjom. Im bardziej „chłodna głowa”, tym lepiej. Jak ktoś nie umie radzić sobie w tym aspekcie, to niestety, ale zakłady bukmacherskie nie są dla niego do końca dobrym wyborem…

Poprzedni artykułLegalny bukmacher STS nagradza typerów Indian Wells 2021
Następny artykułPula nagród 15 000 PLN za typowanie sportów wirtualnych od STS