Dużo zawodników często debatuje, samodzielnie lub w gronie innych hazardzistów, nad tym, jak skutecznie ogrywać bukmachera. Na początek tego artykuły mamy niestety smutną informację. Nie ma żadnego sposobu na grę, który byłby całkowicie skuteczny. Są oczywiście jednak pewne metody, które zwiększają szansę na regularne wygrywanie gotówki. Niektórzy stosują np. progresję na remisy. Co warto wiedzieć na temat tego modelu gry? Kto powinien się nim zainteresować? Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego tematu.

progresja na remisy
System bukmacherski progresji na remisy

Dlaczego system progresji na remisy jest popularny?

Progresja na remisy jest popularna nie bez powodu. Wiecie już, że nie ma żadnego, skutecznego sposobu, który gwarantuje 100% wygranych. Wielu zawodowców wybiera takie sposoby, które minimalizują jak najmocniej ryzyko porażki. Tutaj ten wskaźnik jest na bardzo niskim poziomie. Wyobraźcie sobie taką sytuację, że pewna drużyna nie remisuje spotkania od kilkunastu kolejek. Teoretycznie jest to możliwe. Pokazuje to choćby przykład Tottenhamu Hotspur w tej edycji Premier League. Musicie wiedzieć, że zawodnicy klubu z Londynu na przestrzeni 36 kolejek zanotowali tylko jeden remis. W progresji tego typu trzeba jednak bardzo skrupulatnie wybierać drużyny. Zazwyczaj chodzi o ekipy ze środka stawki.

Sprawdźmy, czy są jakieś drużyny, które mają bardzo mało remisów. W angielskiej Premier League najmniej podziałów oczek zanotowali piłkarze Bournemouth – 6 remisów. To chyba najlepiej pokazuje, dlaczego ten system jest popularny. Jeśli drużyna będzie właściwie dobrana, to jest stosunkowo mała szansa na to, że pieniądze zostaną przegrane. Nie można oczekiwać żadnych wielkich kokosów. W tym systemie chodzi o to, aby jak najmocniej minimalizować ryzyko ewentualnej przegranej. Twórcom tego modelu gry naprawdę bardzo dobrze się to wszystko udało. Zakładając, że wybierzecie odpowiednie drużyny, a także będziecie mieli pieniędzy na minimum kilkanaście poziomów, to prawdopodobieństwo przegranej jest bliskie 0%.

betclic polska oferta zakładów
Betclic bonus cashback – Kod promocyjny KOD510

Jakie stawki do obstawiania będą odpowiednie?

Dla wielu osób ten aspekt stanowi największe wyzwanie. W przypadku progresji na remisy dobrze jest mieć  pieniędzy na jak najwięcej poziomów gry. To mniejsza szansa na to, że stracie cały kapitał. Minusem tego systemu jest na pewno to, że ewentualne wygrane nie są zbyt duże. Największy problem powstaje wtedy, kiedy stracicie cały budżet. Może się tak zdarzyć, aczkolwiek dzieje się to bardzo rzadko. Kluczem do powodzenia jest wybranie odpowiedniej stawki początkowej, która będzie potem zwielokrotniana. Jeśli macie relatywnie mało pieniędzy, to dobrze zdecydować się na stawkę np. 1 zł.

Jeśli wytypujecie remis i traficie, to wtedy należy wybrać inną drużynę i rozpocząć zabawę od nowa. Co dzieje się, kiedy wasza drużyna albo wygrała albo przegrała? Wtedy stawka powinna zostać podniesiona. Trzeba zagrać za 2 zł. Jeśli chodzi o remisy w piłce nożnej, bo w tej dyscyplinie jest najczęściej stosowana progresja, kursy wynoszą tutaj zazwyczaj powyżej 3.00. Jeśli zatem traficie na drugim poziomie, to nie tylko odrobicie stratę z pierwszego poziomu, a także osiągnięcie pewną wygraną. Jeśli znowu przegracie, to stawka znowu musi poszybować dwukrotnie do góry. Trzeba tak robić analogicznie do momentu, aż wasza drużyna zremisuje. Pamiętajcie, że nie można zmieniać drużyny w trakcie stosowania tego systemu. Jeśli ktoś zdecydował się już np. na Bournemouth, to musi trzymać się tej ekipy do samego końca.

Jakie drużyny wybierać do progresji na remisy?

To kolejny bardzo ważny aspekt. Nie można wybierać ekip pierwszych z brzegu. Są osoby początkujące, które słyszały bardzo dużo dobrego na temat progresji. Bez większego zastanowienia wybrały zatem pewną ekipę z Ekstraklasy. Tak nie wygląda jednak postawa zawodowca. Co biorą pod uwagę profesjonaliści? Między innymi to, czy w danej lidze pada stosunkowo dużo remisów. Chyba zgodzicie się, że więcej podziałów oczek jest np. w lidze francuskiej niż holenderskiej. Chodzi o to, że w ekstraklasie francuskiej często mecze są dość zamknięte. Właśnie dlatego wyniki 0:0, 1:1 są na ogół częstsze. Rodzaj rozgrywek ma zatem spore znaczenie. Podobnie, jak wybór samej drużyny. Najlepiej decydować się na ekipy ze środka stawki, które preferują defensywny styl gry.

Nie wybierajcie kogoś z czołówki, ponieważ takie kluby większość swoich spotkań wygrywają. Natomiast outsiderzy zazwyczaj przegrywają. Największe szanse na powodzenie, w przypadku progresji na remisy, ma typowanie drużyn, które mają średni potencjał patrząc pod kątem innych zespołów. Każdy zawodnik przed podjęciem ostatecznej decyzji musi sprawdzić, czy konkretna drużyna w poprzednim sezonie notowała sporo remisów. Należy również dowiedzieć się, jaka jest filozofia gry konkretnego klubu. Większe prawdopodobieństwo powodzenia na tym systemie dotyczy zespołów, które w pierwszej kolejności są nastawione na defensywę, a dopiero potem szukają ofensywy.

W jakich dyscyplinach może być stosowana progresja?

Najwięcej ludzi stosuje ten system gry w przypadku piłki nożnej. To jednak nie oznacza, że progresja na remisy może dotyczyć wyłącznie futbolu. Ten system jest pod wieloma względami bardzo uniwersalny. Progresja może być stosowana także w przypadku hokeja na lodzie. Możecie również wymyślić sobie dowolną formułę tego modelu gry – głównie chodzi o to, aby minimalny kurs wynosił co najmniej 3.00. Stawka musi być tak ustawiona, aby wystarczyło Wam pieniędzy na minimum kilkanaście poziomów.

Dobrze jest rozpocząć od symbolicznej złotówki, jeśli macie stosunkowo ograniczone możliwości finansowe. Kluczem do sukcesu jest to, aby wybrać odpowiednie rozgrywki, a także właściwą drużynę. Niektórym brakuje też odpowiedniej determinacji i skrupulatności. Nie może zdarzyć się natomiast taka sytuacja, że zdecydujecie się na taki system, a np. za 2 tygodnie zapomnicie, że trzeba obstawić zakład na remis waszego teamu. Takie niedopatrzenie może mieć bardzo negatywne skutki.

Progresja jest ogólnie ciekawą alternatywą na pomnażanie swoich oszczędności w sposób raczej bardzo bezpieczny i na ogół efektywny.

Poprzedni artykułBetClic Liga konkurs z nagrodami. Pula 15 000 PLN
Następny artykułBetclic bonus powitalny 510 PLN. Cashback ze specjalnym kodem promocyjnym!